Το κουπόνι του στοιχήματος Live

Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 2012

Ηρακλής Ψαχνών - Καλλιθέα 2-2...Στο β' μέρος έβγαλε το ρόπαλο...ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ...

Στο γήπεδο των Ψαχνών, ο Ηρακλής φιλοξένησε την Καλλιθέα για το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής της Football League...Το ματς είχε θέαμα, γκολ, νεύρα και πάθος...Στο δεύτερο μέρος η ομάδα των Ψαχνών έπαιξε ουσιώδες ποδόσφαιρο και κατάφερε να κάνει μια ανατροπή με μεγάλη σημασία...

Το ματς ξεκίνησε καλά για τους φιλοξενούμενους, που μπήκαν δυνατά...Στο 15' ο Μαρουκάκης εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος του Ρεπετσά και με κοντινό πλασέ νίκησε τον ανήμπορο να αντιδράσει Τόλιο..Η ψυχρολουσία στο γήπεδο επηρέασε αρκετά τους παίχτες του κ.Πριόνα και στο 20' πάλι ο Μαρουκάκης εκμεταλλεύτηκε πάλι λάθος της άμυνας και διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Καλλιθέας...Το ημίχρονο τελείωσε με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με δυο γκολ μπροστά...Στην επανάληψη όμως στο γήπεδο εμφανίστηκε ο πραγματικός ''Ηρακλής''....Η ομάδα των Ψαχνών έκλεισε στην εστία της την Καλλιθέα και στο 77' μετά από ενέργεια του Σέγκου, ο ίδιος βρέθηκε στο έδαφος και ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε την άσπρη βούλα, με τον Βιδάλη να αποβάλετε με απευθείας κόκκινη κάρτα....Ο Ζουλιώτης ανέλαβε την εκτέλεση και μείωσε για τον Ηρακλή...Ο δέξιος οπισθοφύλακας όμως του Ηρακλή δεν είχε πει την τελευταία του λέξη...Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με ωραίο διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2...Ωραία ατμόσφαιρα δημιούργησαν οι οργανωμένοι οπαδοί του Ηρακλή με παρουσία και οπαδών της φιλοξενούμενης ομάδας....

Ηρακλής Ψαχνών:(Αντώνης Πριόνας): Τόλιος, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Μπακομήτρος, Γιώτας (70' Πούρνος), Μάτσος (62' Γανώτης), Λιόσης, Ντελέκος (28' Δελήμπασης), Ροντρίγκο, Σέγκος, Τσοκάνης.
Καλλιθέα:(Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος (93' Φουντουκίδης), Καλτσάς, Αρκούδας, Κουτρουμπής, Ρουσάκης, Βιδάλης, Αρβανίτης, Μαρουκάκης (58' Ντιαλό), Κατσίκης (78' Ηρακλής).